Diagnostické centrum

špeciálne výchovné zariadenie

Naše aktivity

Aktuálne činnosti


 • Školský rok 2015/2016

 • Leto v Liptovskom Jáne

  Už po 17-krát sme sa na začiatku prázdnin (4. - 18.7.2015) presťahovali zo Záhoria na Chatu Aňa v Liptovskom Jáne na 15-denný oddychovo, relaxačno, športovo, turisticko, zálesácky pobyt...

 • Konferencia Križovatky VII.

  Už po 8-krát sme sa v jeseni 15. - 16. októbra stretli v hoteli Barónka na 8. ročníku našej konferencie Križovatky VII., ktorej hlavnou témou bola Prevýchova - trendy a inšpitácie...

 • Lyžiarsky zájazd v Jasenskej doline

  V marci 2016 (28.2. - 5 .3. ) sme sa pobrali spolu s teplým počasím - vraj učiť sa lyžovať na kopec v Jasenskej doline. Traja lyžiari dospelí a 9 nováčikov - za dva dni všetci okrem Martina - kultúrneho pracovníka a prvej pomoci lyžovali ako diabli. Dominik najlepšie kolená, Oskar najlepší štýl, Samo - striptýz na kopci, Mišo - najlepšia kondička, Stenly - najlepšia trpezlivosť. Okrem športu treba aj spoznávať a tak Kremnický hrad, mincovňa, baňa aj nábytok - to sme všetko úspešne zvládli. A keďže aj tu sú naše obľúbené termály - Turčianskoteplický aquapark sme si naplno užili. Škoda, že kopce máme tak ďaleko od Bratislavy - Svetový pohár v lyžovaní sa mohol otriasť v základoch - talentov by bolo - Lukáš si aj lyže kúpi.

 • Oslava 50. výročia DCM

  Mladé duchom ale inak už v rokoch - 50. narodeniny - 14.4.2016 Diagnostického centra v Bratislave - Záhorskej Bystrici - veľká a nádherná oslava s Paľom Hammelom, Katkou Brychtovou a 130 hosťami - prevažne terajšími a bývalými zamestnancami, chlapcami a našimi priateľmi. Veľa sa spomínalo, trošku aj tancovalo, bilancovalo a plánovalo. Bol aj ohňostroj, šampanské, torta, darčeky a veľa, veľa krásnych živých kvetov a pán riaditeľ oslavoval tiež - ešte nie 50-ku.

 • 50. ročník Celoštátnych športových hier v Košiciach

  Skromný 5 - členný tím a tréneri Pali a Pišta išli 29.5. - 1.6. 2016 šťastie skúšať a športom k zdraviu sa hlásiť na tohtoročné športové hry. A výsledky? V ľahkej atletike prvé miesto v skoku do výšky Michal Malatinec, druhé miesto v behu na 1500 metrov - Richard Kiselička, tretie miesto v behu na 100 merov - Richatrd Kiselička, tretie miesto v štafete 4x100 metrov, 6. miesto v stolnom tenise - Ivan Majer a celkovo štvrté miesto, keď v kolektívnych športoch sme hrali len nohejbal, to bol veľký výsledok. Všetci nám závideli nielen víťazstvá ale hlavne dobrého bojového ducha a neskutočnú súdržnosť a disciplínu našich chlapcov. Doma bola oslava - nechýbal červený koberec a torta.

 • Venčenie psíkov v Slobode zvierat

  Pani vychovávateľka Mirka to celé vymyslela a chlapcom sa to veľmi páči. Každé dva týždne chodíme cez víkendy do Slobody zvierat na Polianky venčiť opustených ale veľmi vďačných psíkov.

 • Exkurzia do NVÚ Sučany

  Byť v DCM nie je hanba ale skúsenosť a šanca. Aby to nedopadlo ešte horšie na tom musí každý klient ale aj jeho rodina trošku zapracovať. A niekedy je lepšie vidieť ako skúsiť - tak sme boli pozrieť 11.5. 2016 ako to v najozastnej "base" - NIE V TEJ NAšEJ MALEJ vyzerá. Na začiatku sme mali všetci veľký stres - prejsť kontrolou nie je jednoduché, besedovali sme s pani psychologičkou a jedným mladým mužom, ktorý je v NVÚ Sučany už skoro dva roky. A to ticho naspäť v autobuse - pobyt ako exkurzia úplne stačil - a nielen chlapcom.

 • Zážitkové učenie

  V rámci zážitkového učenia sa chlapci spolu so svojimi učiteľmi zúčastnili 3x besedy v Bratislavskej vedeckej cukrárni, boli v Múzeu striech, Miestnej knižnici, Ľudovom dome v Záhorskej Bystrici. V kinosále v Auparku sledovali film a následne besedovali o bezpečnom internete, ako sa vyrábajú autá sme si boli pozrieť v závode Volkswagenu. Zúčastnili sme sa 3x výukových programov v SNG s témami - Uchovávanie sveta - rituál múzea v digitálnom veku, Umenie v pohybe a architektúra, Gotika a barok. Objavy a vynálezy, ktoré zmenili náš svet sme si pozreli v Dopravnom múzeu, boli sme na Sihoti - vodnom zdroji Bratislavy a vo Vodárenskom múzeu, absolvovali sme vzdelávací program s filmovou ukážkou v Múzeu školstva a pedagogiky. S odborným výkladom sme absolvovali návštevu Slovenského plynárenského múzea.